Immár egy rövid videó is segít megmagyarázni, hogy jövőre miért kell eljönnöd:
Beszámoló ITT.
Többnyire jó széllel és végig remek hangulatban zajlott az első, hagyományteremtő jelleggel rendezett klasszikus hajók szóló tókerülő túrája, a Folkboat Egykezes'16.
Immár egy rövid videó is segít megmagyarázni, hogy jövőre miért kell eljönnöd:
Beszámoló ITT.
A kihívás komoly, hiszen a versenyen indulóknak a Kékszalaghoz hasonló távot, vagyis a teljes Balatont kell körbevitorlázni, méghozzá teljesen egyedül egy viharálló méretes hajón. A kormányzás, a vitorlák kezelése és azok cseréje, a spinakkerezés mind egy ember feladata, a verseny pedig a szélviszonyok függvényében akár 36 órán át is tarthat.
Péntek reggel rajtolt el a FlexFleet Klasszikus szóló egykezes Balatonkerülő verseny mezőnye Tihany előtt. A táv a Kékszalagéhoz hasonló tókerülés volt: Tihany-Almádi-Keszthely-Tihany, 62 induló állt rajthoz, a balatoni nagyhajók szinte teljes típusválasztékát lefedve. Az esélyesek között volt persze a tíz darab 8 méteres Open kategóriájú vitorlás, de mellette Folkboat, Dragon, 70-es cirkáló, 40-es cirkáló, Bavaria, Elan, Dehler, B25.
Lehet-e egy bútorszállítóval versenyezni?
Mindennel lehet, hiszen köztudott, ha két hajó egymás mellé kerül, akkor olyan nincs, hogy ne kezdenének el vadul trimmelni. Be kell, hogy valljam én is így működök, még akkor is, ha elkötelezetten one-design párti versenyzőnek vallom magam.
A tavalyi nagy siker után idén is megrendezésre kerül a Flexfleet Klasszikus Szóló egykezes verseny a Balatonon. A startpisztoly 2022. május 6-án fog eldördülni. Az elmúlt évben 62-en indultak, ebből 52 hajó fejezte be a versenyt, idén 100 versenyzőt várnak a szervezők.
A Magyar Vitorlás Szövetség novemberi döntése értelmében 2025-ben aktív osztályként vesz részt a Flaar 18-as a versenyzésben, amely méltó elismerése az osztály aktivitásának és fejlődésének.
Születésnapot ünnepel a a magyar vitorlázás, december 3-án 95 éve, hogy 1929-ben megalapították a Magyar Vitorlás és Yacht Szövetséget. Az azóta eltelt időszakban két olimpiai érem, egy negyedik helyezés, tucatnál több világ- és európa-bajnoki cím és érem jelezte a magyar vitorlássport erejét.
A Balatonfüredi Értéktár Bizottság 2024. november 26-én tartotta idei utolsó ülését. Két napirendi pont került megtárgyalásra és a „A 100 éves Balatonfüredi Sport Club” mellett a „Hankóczy (Benacsek) féle balatoni cirkálók” városi értéktárba történő felvételéről született egyhangú döntés. A Balaton gyönyszemei, egyben egyedülálló iparművészeti értéket képviselő kecses hajók, mint – a teljesség igénye nélkü – a TABU, LILLAFÜRED, RABONBÁN és társai ezáltal kulturális örökségünk részévé váltak. A kezdeményezés nem titkolt célja az országos értéktárba történő felvétel és a hungarikummá nyilvánítás. Az elismerés nem csupán méltó erkölcsi megbecsülés alá helyezni a magyar yacht gyártás százéves hagyományát, hanem biztosítani a hajók és a hajóépítő szakma fennmaradását. A városi oklevél átadására várhatóan a jövő májusi hagyományos vitorlabontó ünnepség keretében fog sor kerülni.
A versenyengedélyes sportolók és az elnökség szavazatai alapján eldőlt, hogy kik lettek 2024-ben az Év Vitorlázói.