Fejlődik a magyar vitorlázás: 800 millió forintból szerzett be eszközöket a Magyar Vitorlás Szövetség a klubok számára. Veszprémben Cittel Lajos felújította a gyönyörű klasszikus vitorlást, a Hungáriát. Eközben a 2017-es év kiváló volt a magyar borászok szerint, ebben Kovács Tamás és Légli Ottó is egyetért.
Közel 800 millió forintból szerezhet be eszközöket a tagszervezeteknek, kluboknak a Magyar Vitorlás Szövetség - mondta a Lánchíd Rádió Magyar tenger című műsorában a szervezet főtitkára. Holczhauser András kifejtette: augusztusban új Lazer osztályhajókat adtak át, a napokban pedig 19 úgynevezett 29er hajókat szállítottak a klubokba. Holczhauser András szerint ezek a fiatalos hajók egy új irányt nyitnak a hazai vitorlázásban.
1927-ben épült, 2017-ben pedig újjászületett a Hungária, ami az amszterdami olimpia után a Balaton éke volt - mondta a Lánchíd Rádió Magyar tenger című műsorában Cittel Lajos. Cimbi elmesélte, a hajólegenda idén került vízre, de csak ősszel, így minden bizonnyal a jövő évi szezonban már teljes értékű tagja lesz ismét a hazai vitorlás társadalomnak. A hajóépítőmester azt is elmesélte, hogy 1928-ban milyen ütközés története fűződik a Hungáriához, és hogyan nem vetette alá magát a királyi hatalomnak. A jövőbeli tervekről Cimbi annyit árult el: a Stefánia átalakítása, és egy Balatoni 50-es átépítése kerül napirendre.
Folyamatosan csiszolódik a birtokvacsorák koncepciója a Szent Donát Birtokon - mondta el a Lánchíd Rádió Magyar tenger című műsorában Kovács Tamás. A Birtok borásza kifejtette: leginkább arra törekednek, hogy ezeken az esteken az ételek a borra készüljenek és nem fordítva. Beszélt arról is, hogy az idei esztendő nagyon szép borokat hozott, ugyanis a szőlő is egészséges volt, és a szüretet is jó lehetett tervezni.
Kiemelkedőnek tartja a 2017-es esztendő Légli Ottó is. A dél-balatoni borász a Lánchíd Rádió Magyar tenger című műsorában kifejtette: most az Újborok esetében olyan ízekkel találkozhatunk, amelyekkel később egyáltalán nem biztos, ugyanis ezek a nedűk folyamatosan változnak. Légli Ottó elmesélte azt is: nekik miként állnak két lábon az Újborok. A márton-napi 3 Légli 3 Helyszín rendezvény apropóján pedig elárulta: tervezik a folytatást.
Balatonfüred fejlődéséről, egész éves viharjelzésről és kedvenc balatoni borunkról, az olaszrizlingről volt szó a Magyar Tenger adásában. Figyelem, a következő adással a Lánchíd Rádió élőben jelentkezik a Budapest Boat Show-ról, a Magyar Vitorlás Szövetség standjáról! Ne hagyjátok ki!
Elindult a mozgolódás a magyar vitorlázás világában: Hrehuss György, a Kishamis kormányosa érdemérmet kapott, az első fecskék (hajók) pedig lassan vízre kerülnek Pécsváradi Ákos, a Quantum Sails Hungary munkatársa szerint. Kiderül, mi lesz a badacsonyi Kishableány sorsa, a Fenegyerek tulajdonosának hála pedig a bor mellett a pálinka is fontos szerephez jut idén. Díjat kapott a zánkai Neked főztem, és egy új halas étterem is nyílik idén a Balatonnál.
MET Kupa a Spartacus Vitorlás Egyletben, Pásztorkutyák hétvégéje a Salföldi Majorban, új központot kapott a Magyar Szörf Szövetség Balatonaligán, elkészült a Balatoni Gasztrotérkép, de javában készülnek újdonságokkal a Balatoni KÖR tagjai is! Valamint ismét birtokba veszik a Magyar Tengert a BALATON CLASSiC veteránjai! De szó lesz még arról is, van-e “horror” a balatoni munkaerőpiacon.
Indul a Kékszalag Roadshow, a 50. Kékszalag Erste Nagydíj Roadshow Balatonlellen, javában dübörög az Everness Fesztivál, szörfözhetünk a Beach Fesztivál programjain, szeretettel vár egész évben a Villa Kabala, most épp a Kabala Grill&Chill rendezvénnyel, művészek adják a kilincset a Kultkikötő színpadai!
A Magyar Vitorlás Szövetség novemberi döntése értelmében 2025-ben aktív osztályként vesz részt a Flaar 18-as a versenyzésben, amely méltó elismerése az osztály aktivitásának és fejlődésének.
Születésnapot ünnepel a a magyar vitorlázás, december 3-án 95 éve, hogy 1929-ben megalapították a Magyar Vitorlás és Yacht Szövetséget. Az azóta eltelt időszakban két olimpiai érem, egy negyedik helyezés, tucatnál több világ- és európa-bajnoki cím és érem jelezte a magyar vitorlássport erejét.
A Balatonfüredi Értéktár Bizottság 2024. november 26-én tartotta idei utolsó ülését. Két napirendi pont került megtárgyalásra és a „A 100 éves Balatonfüredi Sport Club” mellett a „Hankóczy (Benacsek) féle balatoni cirkálók” városi értéktárba történő felvételéről született egyhangú döntés. A Balaton gyönyszemei, egyben egyedülálló iparművészeti értéket képviselő kecses hajók, mint – a teljesség igénye nélkü – a TABU, LILLAFÜRED, RABONBÁN és társai ezáltal kulturális örökségünk részévé váltak. A kezdeményezés nem titkolt célja az országos értéktárba történő felvétel és a hungarikummá nyilvánítás. Az elismerés nem csupán méltó erkölcsi megbecsülés alá helyezni a magyar yacht gyártás százéves hagyományát, hanem biztosítani a hajók és a hajóépítő szakma fennmaradását. A városi oklevél átadására várhatóan a jövő májusi hagyományos vitorlabontó ünnepség keretében fog sor kerülni.