Az alábbi linken lehet elérni az idei nagyhajós bajnokságról készült fotógalériát: https://hunsail.photoshelter.
A letöltéshez szükséges password: nob2019
Több mint száz fotó közül válogathatsz a nagyhajós bajnokságról.
Az alábbi linken lehet elérni az idei nagyhajós bajnokságról készült fotógalériát: https://hunsail.photoshelter.
A letöltéshez szükséges password: nob2019
Nagyon sok kép készült az 52. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon, valamint a Nagyhajós Országos Bajnokságon. A gyönyörű fotókat Cserta Gábor, Szántó Áron, valamint Szűcs Ábel készítette, és a képek már elérhetőek a Magyar Vitorlás Szövetség photoshelter felületén.
Egyszerre rajtoló közel 2700 hajó fényképezéséhez az alábbi eszközök szükségesek:
Két-két futamra került sor szombaton az MVSZ Nagyhajós Bajnokság szombati versenynapján. Így már nyolc futamon vannak túl a hajóosztályok. Szombaton még egy rendkívüli esemény is történt.
Sipi Mesterünk örökérvényű mondása miszerint "akkor kell vitorlázni amikor szél van" erősen szinkronba került az augusztus 5 és 8 között tartott Nagyhajós OB-val. A verseny osztályzata simán megérdemli az ötöst és bizony a Bf skálán is négyes fölé volt a minimum egészen a vasárnapi második futam közepéig amikor visszaesett talán kettesre. Füred előtt két pályán zajlottak az események összesen nyolc hajóosztály számára jobbára 13-18 csomós szélben.
A Magyar Vitorlás Szövetség novemberi döntése értelmében 2025-ben aktív osztályként vesz részt a Flaar 18-as a versenyzésben, amely méltó elismerése az osztály aktivitásának és fejlődésének.
Születésnapot ünnepel a a magyar vitorlázás, december 3-án 95 éve, hogy 1929-ben megalapították a Magyar Vitorlás és Yacht Szövetséget. Az azóta eltelt időszakban két olimpiai érem, egy negyedik helyezés, tucatnál több világ- és európa-bajnoki cím és érem jelezte a magyar vitorlássport erejét.
A Balatonfüredi Értéktár Bizottság 2024. november 26-én tartotta idei utolsó ülését. Két napirendi pont került megtárgyalásra és a „A 100 éves Balatonfüredi Sport Club” mellett a „Hankóczy (Benacsek) féle balatoni cirkálók” városi értéktárba történő felvételéről született egyhangú döntés. A Balaton gyönyszemei, egyben egyedülálló iparművészeti értéket képviselő kecses hajók, mint – a teljesség igénye nélkü – a TABU, LILLAFÜRED, RABONBÁN és társai ezáltal kulturális örökségünk részévé váltak. A kezdeményezés nem titkolt célja az országos értéktárba történő felvétel és a hungarikummá nyilvánítás. Az elismerés nem csupán méltó erkölcsi megbecsülés alá helyezni a magyar yacht gyártás százéves hagyományát, hanem biztosítani a hajók és a hajóépítő szakma fennmaradását. A városi oklevél átadására várhatóan a jövő májusi hagyományos vitorlabontó ünnepség keretében fog sor kerülni.
A versenyengedélyes sportolók és az elnökség szavazatai alapján eldőlt, hogy kik lettek 2024-ben az Év Vitorlázói.