Elnök: Haranghy Csaba
Elnökségi tagok:
Böröcz István
Lábady Balázs
Rutai István
Lukáts Ákos
Siklósi Máté
Sükösd Balázs
Juhász Miklós
Dr. Ugron Gáspár Gábor
Felügyelő-bizottsági tag:
Kerényi Csaba
Megvan a rendkívüli tisztújító közgyűlés szavazásának eredménye!
Elnök: Haranghy Csaba
Elnökségi tagok:
Böröcz István
Lábady Balázs
Rutai István
Lukáts Ákos
Siklósi Máté
Sükösd Balázs
Juhász Miklós
Dr. Ugron Gáspár Gábor
Felügyelő-bizottsági tag:
Kerényi Csaba
Mielőtt az a vád érne, hogy csak és kizárólag olyan jelölteket szólítok meg, akik még nem voltak tagjai az elnökségnek, a leköszönt csapat egyik meghatározó elnökségi tagját, Náray Vilmost faggatom. Az interjú alanyaimmal megszokott közös kávézás is – online -, a zoom-os képernyő mögé szorul.
Január 12-én csütörtökön egy jó hangulatú szakmai fórum keretében ismertették elképzeléseiket az elnöki pozícióra, az elnökségi tagságra és a felügyelőbizottsági tagságra pályázó jelöltek.
Eredetileg úgy képzeltem, hogy a jelöltekről készült interjúsorozatot a tisztújító fórum után már nem folytatom. A két elnökjelöltön kívül az összes újonnan jelentkező, a vitorlázásban mindeddig semmilyen közéleti szerepet nem vállaló sporttársunkkal beszéltem, és a visszatérő jelöltek közül is mindkét táborból találtam interjúalanyt. Volt szerencsém végighallgatni a jelöltek 12-i fórumát, ahol szembesültem azzal, hogy van olyan visszatérő is, aki több ciklust kihagyva állt bele a küzdelembe. Rájöttem arra, hogy érdemes lenne a kistavakról kandidáló valamelyik jelöltet kifaggatni, és volt olyan, aki a most leköszönt elnökségben tanácsadó szerepet töltött be, aki átlátta a rendszert, de a működés zavaraiért a felelősség nem terheli. Nem is értem, ezek után miért is vállalna elnökségi tagságot, hiszen ha megválasztják, már számon kérhetővé is válik tevékenysége.
Ez most nem lesz egy szokványos interjú. Igaz, hogy a közös kávézás nem marad el, de tudom, hogy nagyon óvatosan kell bánnom a kérdéseim megfogalmazásával. Beszélgető partnereimet a tisztújítás széles spektrumából válogattam, bemutatva az ismeretlen jelölteket, a visszatérőket, és most egy olyan sporttársunkat faggatom, aki a közösség sokat tapasztalt, talán legszínesebb egyénisége. Bocs Rozsda!
Miért a para? Attól nem félek, hogy leírva nem vállalná, amit elmond, – ilyen alanyom is volt – inkább attól tartok, hogy esetleg félreértelmezem, vagy meg sem értem allegorikus mondandóját.
A Magyar Vitorlás Szövetség novemberi döntése értelmében 2025-ben aktív osztályként vesz részt a Flaar 18-as a versenyzésben, amely méltó elismerése az osztály aktivitásának és fejlődésének.
Születésnapot ünnepel a a magyar vitorlázás, december 3-án 95 éve, hogy 1929-ben megalapították a Magyar Vitorlás és Yacht Szövetséget. Az azóta eltelt időszakban két olimpiai érem, egy negyedik helyezés, tucatnál több világ- és európa-bajnoki cím és érem jelezte a magyar vitorlássport erejét.
A Balatonfüredi Értéktár Bizottság 2024. november 26-én tartotta idei utolsó ülését. Két napirendi pont került megtárgyalásra és a „A 100 éves Balatonfüredi Sport Club” mellett a „Hankóczy (Benacsek) féle balatoni cirkálók” városi értéktárba történő felvételéről született egyhangú döntés. A Balaton gyönyszemei, egyben egyedülálló iparművészeti értéket képviselő kecses hajók, mint – a teljesség igénye nélkü – a TABU, LILLAFÜRED, RABONBÁN és társai ezáltal kulturális örökségünk részévé váltak. A kezdeményezés nem titkolt célja az országos értéktárba történő felvétel és a hungarikummá nyilvánítás. Az elismerés nem csupán méltó erkölcsi megbecsülés alá helyezni a magyar yacht gyártás százéves hagyományát, hanem biztosítani a hajók és a hajóépítő szakma fennmaradását. A városi oklevél átadására várhatóan a jövő májusi hagyományos vitorlabontó ünnepség keretében fog sor kerülni.
A versenyengedélyes sportolók és az elnökség szavazatai alapján eldőlt, hogy kik lettek 2024-ben az Év Vitorlázói.